Krasobruslařský klub USK Praha

Krasobruslařský klub USK Praha je v České Republice největším krasobruslařským oddílem. 
 

Historie klubu sahá až k roku 1953, kdy se poprvé začalo trénovat tehdy ještě jako TJ VŠ Praha. Přestože byl klub v průběhu své existence několikrát přejmenován, udržel si svoji prestiž a postavení jak mezi ostatními kluby, tak mezi lidmi samotnými. Pro tréninky máme k dispozici ledovou plochu na hale HASA ve Vršovicích v Praze, kde máme k dispozici také tělocvičnu. 

 

Trénink našich sportovců zajišťují špičkoví trenéři, kteří mají dlouholetou praxi, veškeré potřebné akreditace a díky tomu prokazatelné výsledky svých svěřenců. Jako klub si samozřejmě průběžně vychováváme nové další trenéry, kteří postupně nabírají tyto zkušenosti a rady jak z vlastního působení, tak od starších, zkušenějších trenérů.

 

 

V sólovém krasobruslení máme pokrytí ve všech věkových kategoriích. Děti u nás začínají trénovat 5 rokem věku s tím, že mohou přijít do klubu i jako starší. Obvykle nabíráme děti z kurzu bruslení pro děti, kde si trenéři všímají dovedností a pohybových schopností jednotlivých dětí. Pokud v průběhu kurzu projeví rodina a hlavně dítě samotné o tento druh sportu zájem, je možné se následně domluvit na vstupu do oddílu krasobruslení USK Praha. Další děti k nám přestupují z jiných klubů. (stěhování rodiny, potřeba změny trenéra, důvodů je mnoho a jsou individuální).

 

Pod naším klubem máme jak sólové krasobruslaře, tak skupinové krasobruslaře tzv. synchro. Jedná se o dva oddíly Kometa USK Praha a Olympia Team, které jezdí na soutěže stejně často, jako naši sólo krasobruslaři. Týmy synchra jsou již sladěné a díky pravidelným tréninkům rychle zapadne i nově příchozí. Oba týmy v průběhu roku přijímají nové členy.

Veškeré potřebné věci k tomuto sportu jako jsou krasobruslařské brusle, oblečení nebo tréninkové pomůcky zajišťuje ve spolupráci s naším klubem pan Procházka, který má na HASE přímo svoji prodejnu sportovního vybavení. Před návštěvou doporučujeme ověřit, že bude mít otevřeno. Veškeré vybavení je možné sehnat také na internetu. V případě bruslí však doporučujeme možnost osobního vyzkoušení. Každá značka bruslí je šitá jinak a dítě si musí samo vybrat, co mu bude sedět nejlépe tak, aby pro něj bruslení bylo radostí, nikoliv trápením.

USK Praha, Sámova 1, Praha 10, Vršovice

kraso.usk@gmail.com

 

Tel: 736 772 897 Ing. Dagmar Tůmová

 

Otevírací hodiny kanceláře:

út 13:00-18:00

pá 15:30-18:30

ne 17:30-19:30

Zajímá vás, co se u nás děje? Přihlaste se k odběru novinek!

© 2018 with ♥ by USK Praha