Sólové krasobruslení

Sólové krasobruslení je sport, při kterém je kladen velký důraz na umělecký a pohybový projev závodníka. Jedná se o sport, kterému se věnují jak muži, tak ženy a to již od útlého věku, kdy je potřeba s tréninkem začít. Postupem času získává tělo závodníka díky pravidelným tréninkům pružnost, pevnost, která jde ruku v ruce právě s motorickým rozvojem. 

Při tréninku je potřeba rozvíjet také umělecký projev. Proto učíme naše děti již od útlého věku základy baletu, tanečního projevu a akrobacii tak, aby jednotlivé prvky zvládaly co nejlépe. 

 

Krasobruslení je fyzicky i psychicky náročný sport, se kterým je vhodné začít okolo 5 - 6 let.

A jak poznáte, že právě to Vaše dítě se pro tento sport hodí?

 

  • je pohybově nadané

  • nebojí se nových věcí

  • má kladný vztah k ledu a pohybu po ledové ploše

  • je psychicky odolné a vytrvalé

 

Pro tento sport je velmi důležitá podpora ze strany rodiny a okolí. Krasobruslařský klub USK Praha, má aktuálně 302 členů z toho 86 sólových krasobruslařů.

Klub Krasobruslení USK Praha vybírá nové závodníky a členy oddílu z veřejných kurzů bruslení, kde mohou trenéři vidět děti v "akci" a lépe tak odhadnout jejich předpoklady. Více o kurzech bruslení pro děti zde.

Účast na kurzu bruslení je vhodná v případě, že se dítě teprve učí bruslit a nemá žádné základy. V případě, že dítě již bruslit umí, kontaktujte vedení oddílu.

 

V České Republice toto odvětví nejvíce proslavili krasobruslaři a krasobruslařky

 

Mimo sólové krasobruslení se v na konci 20 století rozrostlo i skupinové bruslení (tzv. synchronizované krasobruslení), kde již není kladen důraz na jednotlivce, ale naopak na celou skupinu jako celek.  

USK Praha, Sámova 1, Praha 10, Vršovice

kraso.usk@gmail.com

 

Tel: 736 772 897 Ing. Dagmar Tůmová

 

Otevírací hodiny kanceláře:

út 13:00-18:00

pá 15:30-18:30

ne 17:30-19:30

Zajímá vás, co se u nás děje? Přihlaste se k odběru novinek!

© 2018 with ♥ by USK Praha