Máme za sebou tři Mistrovství České republiky

Únor byl náročný měsíc co se do počtu závodů týče.

Jako první na začátku února v  Náchodě proběhlo Mistrovství ČR juniorů a přebor seniorů

Zde Radek Jakubka získal v kategorii juniorů bronzovou medaili se ziskem 167,22 bodů.

V kategorii juniorek se na Mistrovství ČR  probojovalo pět našich závodnic. Nejlépe se umístila a bronzovou medaili získala Elizabeth Harsh, na 5. místě se umístila Dahyun Ko, na 10. místě Světlana Kozlová, na 19. místě Kristína Šroubková  a na 23. místě skončila Tereza Bartůňková.

Další Mistrovství ČR a přebor ČR v synchronizovaném bruslení proběhlo v Jihlavě.

V seniorské kategorii bojovaly dvě skupiny synchronizovaného bruslení našeho oddílu. Zlato získala skupina Olympia a stříbro získala skupina Kometa.

V kategorii Adult druhé místo obsadila skupina Goldies.

V kategiorii Mix Age se z celkového počtu šesti skupin na třetím místě umístila skupina Kometa.

A v kategorii Basic Novice skupina Kometa získala stříbrnou medaili.

V uplynulém víkendu se konalo v Českých Budějovicích Mistrovství ČR žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva.

Náš oddíl měl silné zastoupení ve všech kategoriích. Celkem se na toto mistrovství probojovalo 20 závodníků a závodnic našeho oddílu.

V kategorii žaček se nejlépe umístila a stříbrnou medaili získala Denisa Cimlová se ziskem 82,54 bodů. 6. místo – Kateřina Fričová, 9. místo – Kristýna Návesníková, 14. místo – Kamila Zhmucká, 17. místo – Marie Poljanyčka, 18. místo Karolína Odnohová a 19. místo Kristýna Pokorná. Celkový počet 24 soutěžících.

V kategorii mladšího žactva závodníci našeho oddílu získali nejcennější zlaté medaile.

Filip Blaas v konkurenci sedmi závodníků se ziskem 68,05 bodů obsadil první místo.

Kateřina Sýkorová obsadila první místo se ziskem 75,95 bodů. 4. místo – Amélie Valentová, 7. místo – Tereza Hašlarová, 9. místo – Victorie Haberzettlová, 14. místo – Barbora Zelená, 18. místo – Eliška Žáková a 21. místo – Emilie Odnohová.

V kategorii nejmladšího žactva se nejlépe z celkem 11 chlapců na 4. místě umístil Jindřich Klement a na 9. místě Čeněk Potužník.

V kategorii dívek 7. místo obsadila Leona Hubáčková, 20. místo – Agáta Vytejčková a 22. místo – Adriana Šantorová.

Všem zúčastněním gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílu.

V měsíci únoru se dále konaly tři závody v rámci Českého poháru.

Na závodě v Náchodě  startovalo celkem  15 našich sportovců.

Kategorii žaček : 1. místo - Kateřina Fričová

Kategorie mladší žačky: 1. místo - Victorie Haberzettlová , 2. místo - Tereza Hašlarová, 3. místo - Amélie Valentová.

Kategorie nejmladší žáci : 1. místo - Jindřich Klement.

Na závodě v Břeclavi startovalo také celkem  10 našich sportovců.

Kategorie mladší žáci: 1. místo - Filip Blaas

Poslední závod Českého poháru proběhl v Třinci. Zde  o startovalo celkem 10 našich sportovců.

Kategorii mladší žáci : 1. místo - Filip Blaas

Kategorie mladší žačky:  1. místo – Kateřina Sýkorová

Umístění dalších našich závodníků najdete na stránkách ČKS.

V rámci poháru ČKS A a B, oddíly krasobruslení uspořádaly celkem 8 závodů.

Na závodech v České Lípě jsme měli zastoupení pouze v kategorii Adult – 5. místo Věra Hroudová.

Závodů v Chrudimi se zúčastnily tři naši závodnice. Nejlépe se umístila Ema Klementová - 7. místo.

Na závodech v Žebráku 1. místo v kategorii nejmladší žačky B zlatou medaili získala Eliška Benešová.

Ze závodů v Mostu si naše závodnice odvezly tři zlaté medaile – žačky mladší A – Tereza Hašlarová,

žačky mladší B – Ema Klementová a Nejmladší žačky A – Leona Hubáčková. Celkem se závodů

zúčastnilo 7 závodnic.

Dalším závodem byl závod Brně. Zde startovaly pouze 4 naše závodnice. V kategorii Adult – 2. místo

Pavla Čadilová a 3. místo – Věra Hroudová.

Na posledním silně obsazeném závodě v Kralupech n. Vl. naši závodníci a závodnice obsadili tato medailová místa.

Kategorie mladší žačky A – 3. místo Daniela Obryska

kategorie mladší žačky B – 1.místo – Ema Klementová

kategorie nejmladší žáci – 1. místo Čeněk Potužník

kategorie nejmladší žačky – 3. místo Tereza Kadlecová.

I přes to, že ne všichni zúčastnění závodníci obsadili medailové pozice, můžeme říct, že si to všichni zúčastnění sportovci užili a vychutnali si účast na závodech se vší parádou.

Všem závodníkům a závodnicím děkujeme za vzornou reprezentaci v náročném měsíci a gratulujeme k získanému umístění.