Závody v prosinci 2016

V měsíci prosinci 2016 proběhlo několik významných mezinárodních závodů a závodů v rámci České republiky.

Nejvýznamnějším mezinárodním závodem v prosinci je jistě Finále Juniorského Grand Prix, které se konalo ve Francii. Zde Českou republiku reprezentovala pouze sportovní dvojice Anna Dušková s partnerem Martinem Bidařem. Pod vedením trenérky paní Evy Horklové obsadili nádherné 2. místo v silné konkurenci dalších sportovních dvojic.

Na mezinárodním závodu v Budapešti bojovaly tři naše závodnice.

V kategorii juniorek 1. místo obsadila Dahyun KO. V kategorii žaček Denisa Cimlová obsadila 12. místo a na 5. místě se v kategorii mladších žaček umístila Eliška Žáková.

Na mezinárodním závodu v Zágrebu náš taneční pár v kategorii seniorů Nicole Kuzmich a Alexandr Sinicyn obsadili 12. místo.

V rámci České republiky proběhlo mezinárodní Mistrovství seniorů, tanečních párů a sportovních dvojic v Katowicích v Polsku.

Účast na MČR si vybojovali za náš oddílu pouze seniorská závodnice Eizaveta Úkolvá, která však v průběhu závodu odstoupila, juniorský taneční pár Nicole Kuzmich a Alexandr Sinicyn, kteří obsadili 4. místo a žákovská sportovní dvojice Radek Jakubka s partnerkou Editou Horňákovu, kteří obsadili 1. místo.

V rámci Českého poháru proběhly dva velké závody. Jeden pořádal náš oddíl USK Praha a druhý proběhl v Kopřivnici.

Na našem závodě v Praze bojovalo 34 našich sportovců. Všichni předvedli své krátké programy a volné jízdy v plném nasazení.

Kategorie mladší žačky – 1. místo - Kateřina Fričová, 2. místo Amélie Valentová

Kategorie nejmladší žáci – 1. místo – Jindřich Klement, 3. místo – Čeněk Potužník

Kategorie nejmladší žačky – 2.místo – Leona Hubáčková.

Umístění dalších našich závodníků najdete na stránkách ČKS.

Na závodě v Kopřivnici se v kategorii juniorek umístila na 2.místě Elizabetha Harsh. 1.místo v kategorii žaček obsadila Kateřina Fričová a v té samé kategorii Marie Poljanyčky obsadila 5.místo. V žákovských kategoriích zlato získal Filip Blaas a Kateřina Sýkorová, na 6. místě se umístila Barbora Zelená. V kategoriích nejmladšího žactva 5. místo vybojoval Jindřich Klement a 20.místo Natálie Blaasová.

V poháru ČKS A a B, na závodech v Novém Městě n. Metují v kategorii mladších žaček 3. místo obsadila Kristýna Peterová, v kategorii nejmladších žaček se na 2. místě umístila Amy Stronča a na 3. místě Sofie Hogenová. Zlato v kategorii žaček B vybojovala Julie Doktorová.

Na dalším závodě v Chomutově 11.místo v kategorii mladších žačekA obsadila Kristýna Peterová, 4. místo v kategorii nováčci obsadila Natálie Šléglová. V poháru B se na 4. místě v kategorii nejmladších žaček umístila Eliška Benešová, na 8. místě pak Justina Tůmová. V kategorii Adult Pavla Čadilová obsadila 3.místo.

Posledním závodem v prosinci v rámci Poháru ČKS A a B byl závod ve Dvoře Králové. V kategorii nejmladších žaček 6.místo obsadila Amy Strončak, 8.místo Sofie Hogenová. V kategorii nováčci stříbro vybojovala Natálie Šléglová. V kategorii mladší žačky B 2.místo obsadila Ema Klementová,10.místo Leontyna B. Nečajeva. V kategorii nejmladší žačky B 3.místo získala Eliška Benešová a na 13.místě se umístila Jasmina S. Nečajeva.