Pravidla kurzů bruslení

Kde probíhá výuka a kdo ji vede?
Výuka probíhá na ZS Hasa (Sámova 1, Praha 10) pod vedením zkušených trenérů USK Praha a jejich asistentů.
Výuka probíhá ve skupinkách a zpravidla na části ledové plochy. Na nábor docházejí převážně velmi malé děti (nejvíce ve věku cca 4-6 let). Při učení bruslařských začátků potřebují být v neustálém kontaktu s trenérem a skupinkou ostatních, což je pozitivně motivuje k intenzivnějšímu učení.

 

Jaká je koncepce výuky?
Na první hodině budou děti rozděleny podle věku a dovedností do skupin k jednotlivým trenérům.
Nejmenší děti vedeme formou hry k prvním krůčkům. V kurzu by se děti měly naučit základy bruslení. Pokud je dítě šikovné a bruslení se mu líbí, je možné po absolvování kurzu vstoupit do oddílu a věnovat se sólovému krasobruslení nebo skupinovému bruslení.

 

Jaké jsou předpoklady pro přijetí?
Kurzy bruslení jsou určeny pro všechny děti. Což znamená, že základním předpokladem je zájem a chuť dítěte naučit se bruslit. Nejmenší děti učíme první krůčky na ledě formou hry a dále se snažíme rozvíjet jejich pohybové dovednosti. Všechny děti se v kurzu naučí správné technice bruslení. Pokud budete chtít , aby se vaše dítě věnovalo krasobruslení, trenérky během kurzu zjistí, zda je dítě schopné přejít na intenzivnější formu výuky nebo dítěti doporučí věnovat se krasobruslení pouze rekreačně. Všechny děti mohou pokračovat následující rok v pokročilejší skupině.

Jaké vybavení a oblečení je k výuce bruslení potřebné?

Oblečení
Pro nejmenší děti doporučujeme kombinézy, pro starší děti teplé a pohodlné soupravy. Důležité je, aby se děti mohly v oblečení dobře pohybovat a neomezovalo jejich pohyb. Je lepší mít více tenčích vrstev, které se dají během tréninku odkládat, pokud je dětem teplo. Nezbytné jsou rukavice (dítě bez rukavic nebude vpuštěno na ledovou plochu). Na hlavu doporučujeme čepici nebo čelenku, u nejmenších dětí je možné mít na hlavě helmu.

 

Brusle
Děti by měly mít kvalitní (kraso)bruslařské boty, které budou dostatečně chránit dětskou nožičku. Naprosto nevhodné jsou staré několikrát poděděné brusle, které dítěti nožičku nedrží. Tyto brusle nejenže neumožní dítěti kvalitní provedení pohybů, ale zároveň ohrožují zdraví dítěte. Brusle musí být pevná a mít správnou velikost (půl cm rezervy), nože musí být nabroušené. Pokud si s výběrem bruslí nevíte rady, rádi vám poradíme. Můžete kontaktovat vedoucího kurzu či se zeptat přítomných trenérů přímo na kurzu.

Účes, doplňky
Dívky by na hodinu měly mít upravené vlasy. Delší vlasy stažené do culíku či do copu, sponky. Nedoporučujeme skřipce, při pádu by mohlo dojít k poranění. Také velké náušnice či řetízky nejsou na trénink vhodné.

Pravidla
Na ZS se dostavte vždy minimálně 15 min. před začátkem hodiny. V žádném případě nepouštějte děti samotné na led. Na led mohou pouze v doprovodu trenérů.

Organizace školního roku
Kurzy bruslení probíhají od začátku září do konce června na ZS Hasa (Sámova 1, Praha 10) každý pátek 17.30-18.20, není-li uvedeno jinak (vyučovací hodina trvá vždy 50 minut). Pro děti, které již absolvovaly minulý kurz, jsme otevřely kurz pro pokročilé. Tento kurz se koná v neděli 17.45-18.35 (čas bude ještě upřesněn).  Kurzy bruslení probíhají i o svátcích. Pokud by došlo k jakékoli změně, budeme vás informovat emailem. Aktuální informace týkající se Kurzu bruslení naleznete vždy také na našich internetových stránkách v rubrice Kurzy bruslení.

 

Zápis
Zápis do kurzů bruslení bude probíhat od června 2016. Administrativní podmínkou přijetí je vyplnění a podepsání „Přihlášky“ a následné řádné zaplacení kurzu. Z kapacitních důvodů ledové plochy není možné možné uspokojit všechny přihlášené. Proto je rozhodujícím kritériem pro zařazení do kurzu pořadí odevzdaných přihlášek. Následně Vám budou předány platební instrukce a po řádném zaplacení Vám bude potvrzeno řádné přijetí do kurzu.

Přihlašovací formulář je umístěn na internetu a prosíme o jeho zaslání na e-mail klubu: kraso.usk@gmail.com nebo o vyplnění pomocí online přihlášky, která má stejnou platnost.

 

Cena kurzu
Cena kurzu je 3 500 Kč začátečníci a mírně pokročilí kategorie děti, pro dospělé je cena kurzu 4 000 Kč. Částku je nutné uhradit hotově před první hodinou nebo na účet po jeho vyžádání. 

 

Vrácení školného
Žák má nárok na vrácení poměrné částky školného v případě nepřítomnosti ve výuce po dobu delší 4 týdnů ze zdravotních důvodů a to pouze na základě předložení lékařského potvrzení.

Docházka
Žák je povinen docházet na výuku pravidelně a včas, tak, aby měl dostatečný časový prostor pro převlečení a obutí (tzn. nejpozději 15 min před začátkem hodiny). Hodiny zameškané žákem se nenahrazují.

Konzultace s rodiči
S trenérem vašeho dítěte můžete krátce pohovořit po hodině Kurzu bruslení. Jakékoli dotazy týkající se kurzů bruslení (náplň, platby, docházka...) a oddílu USK atp. směrujte prosím na vedoucího Kurzu bruslení – Lucii Petrákovou na kontakty níže.

Ing. Lucie Petráková

kraso.usk@gmail.com
+420 724 245 760

od 10:00 do 18:00 hod.

Přejeme všem hezký den, a pokud se rozhodnete náš kurz bruslení navštívit, těšíme se na shledanou.

USK Praha, Sámova 1, Praha 10, Vršovice

kraso.usk@gmail.com

 

Tel: 736 772 897 Ing. Dagmar Tůmová

 

Otevírací hodiny kanceláře:

út 13:00-18:00

pá 15:30-18:30

ne 17:30-19:30

Zajímá vás, co se u nás děje? Přihlaste se k odběru novinek!

© 2018 with ♥ by USK Praha