Historie Krasobruslařského klubu USK Praha

Univerzitní Sportovní Klub Prah, zkráceně USK Praha, je nástupnickou organizací dvou bývalých tělovýchovných jednot v Praze. Konkrétně se jedná o TJ VŠ Praha a TJ VŠ Sport Praha.

USK Praha vznikl dne 23.4.1991 sjednoceným rozhodnutím slučovací konference sloučením výše jmenovaných tělovýchovných jednot.

Klub TJ VŠ Praha měl v letech 1953 - 1958 název DSO Slavia s tím, že v roce 1958 došlo k přejmenování na TJ Slavia VŠ Praha. Tento klubový název byl ponechán do roku 1979. V roce 1979 došlo ke zkrácení názvu na TJ VŠ Praha, který byl ve své podobě použávín do roku 1991. Následně došlo k finální, dnešní podobě názvu krasobruslařského klubu na USK Praha

Největší krasobruslařský klub sídlí Na Folimance 2490/2, 120 00 Praha 2.

Klubovým znakem USK Praha je sova, jako symbol moudrosti, která je

vyobrazena v modré barvě na oranžovém podkladu.

Univerzitní sportovní klub Praha je klubem, který přednostně kultivuje

vrcholový a výkonnostní sport a zabývá se vyhledáváním talentů a jejich výcvikem.

V oblasti vrcholového sportu především spolupracuje s VSC MŠMT ČR.

Základním organizačním článkem USK jsou jeho sportovní oddíly, které organizují sportovní a náborové akce, tréninkový proces a výcviková soustředění s cílem zabezpečit rozvoj tělovýchovy a tělesné kultury sportovců.

K 22.4. 2013 je v USK sdruženo 16 sportovních oddílů (uvádíme podle abecedního pořadí)

Atletika, Basketbal, Jóga, Judo, Kanoistika rychlost, Kanoistika slalom, KRASOBRUSLENÍ, Lyžování, Orientační běh, Plavání, Saně-skiboby, Skoky do vody, Sportovní gymnastika, Šachy, Šerm a Zdravotně postižení.

Oddíl krasobruslení USK Praha byl a stále je jedním z největších oddílů krasobruslní v rámci celé České republiky. Díky zkušeným trenérům, kteří umí v každém jedinci najít a vytěžit maximum jeho potenciálu, se řadí USK Praha také mezi nejúspěšnější krasobruslařské kluby v ČR. Zabezpečuje sportovní přípravu pro děti od 4 let (nábor) přes kategorie nejmladšího žactva až po seniory v sólovém krasobruslení, párových disciplínách i skupinovém bruslení - tzv. synchro. Sportovci oddílu pravidelně stojí na stupních vítězů pohárových i mistrovských soutěží pořádaných v ČR i na mezinárodních závodech.

Ke sportovní přípravě využívá oddíl Zimní stadion Hasa ve Vršovicích s ledovou plochou, tělocvičnou a ostatním potřebným zázemím.

K pravidelným aktivitám oddílu mimo každodenní tréninkový proces patří

* pořádání Velké ceny USK Praha – v prosinci každého roku

* pořádání Malé ceny USK Praha – v březnu každého roku

* účast na akci Sporťáček, která probíhá každý rok v září

USK Praha, Sámova 1, Praha 10, Vršovice

kraso.usk@gmail.com

Tel: 736 772 897 Ing. Dagmar Tůmová

Otevírací hodiny kanceláře:

út 13:00-18:00

pá 15:30-18:30

ne 17:30-19:30

Zajímá vás, co se u nás děje? Přihlaste se k odběru novinek!